Inferno

Inferno
4 (80%) 1 vote

Premiera: 20 sierpnia 2010

Tytuł orginalny: L’enfer d’Henri-Georges Clouzot


Produkcja.Gatunek: Francja / muzyczny, dokumentalny

Czas Trwania: 93 min

Dystrybucja: Against Gravity

Reżyseria: Serge Bromberg, Ruxandra Medrea

Obsada: Berenice Bejo, Jacques Gamblin

Henri-Georges Clouzot raczy nas swoim nowym filmem, a właściwie nie aż takim nowym, ponieważ inferno został nakręcony w 1964 roku. Film okupiony atakiem serca reżysera i morderczą grą aktorów, których godzinami przetrzymywał w halach zdjęciowych. W rezultacie wychodzi iście psychodeliczny obraz, eksperymenty z fakturą obrazu, kolorami i światłem, nakładanie się obrazów daje nam przesycone erotyzmem, narkotyczne wizje. Film jest właściwie dokumentem o niedokończonym filmie, bo taki został znaleziony po pięćdziesięciu latach. Mimo wszystko duża cześć materiału, jak i wypowiedzi aktorów dają nam namiastkę tego czym mogło stać się inferno. Gatunek samego „inferno” dość cieżko określić, jest to raczej film psychodeliczny lub kino eksperymentalne.

Sam reżyser był podobno lubiany nie tylko przez wysublimowane umysły intelektualistów, ale również trafiał swoimi filmami do mas, w co nam –  w dobie super produkcji i Hollywoodu – dość ciężko uwierzyć.

zwiastun Inferno (trailer 1)

zwiastun Inferno (trailer 2)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jedna myśl nt. „Inferno”

  1. no mega dziwny ten film. Co to ludzie powymyślali na kwachu 50 lat temu. Zachęcające jest to, że jest „nasycony erotyzmem”

    (0/5)0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *