Matka Teresa od kotów

Matka Teresa od kotów
4.67 (93.33%) 3 votes

Premiera: 17 września 2010Produkcja, Gatunek: Polsa, 2010 / dramat

Czas Trwania: 95 min

Dystrybucja: Syrena Films

Reżyseria: Paweł Sala

Obsada: Mateusz Kościukiewicz, Filip Garbacz, Ewa Skibińska, Mariusz Bonaszewski

Akcja filmu dzieje się w Polsce, bohaterami jest normalna polska rodzina, ojciec – zawodowy żołnierz, który właśnie wrócił z Afganistanu. Matka Teresa pracuje jako agentka ubezpieczeniowa i przy okazji wychowuje trójkę dzieci.  Cała rodziną wyjeżdżają na piknik. W pobliskim lesie rozgrywa się jednak prawdziwy dramat. Następnie dowiadujemy się o coraz mroczniejszych szczegółach zbrodni jaka wydarzyła się nieopodal nich. Film rozpoczyna się aresztowaniem dwóch braci… Sami zobaczcie co doprowadziło do tragedii, która rozegrała się na oczach rodziny. Film jest bardzo „polski” i nie jest to bynajmniej komplement.

 

Co prawda produkcja jest wykonana w bardzo dobry sposób, bez jakiś rażących błędów, ale już sama fabuła zdradza „polskość” tego filmu. Film opowiada o tragedii, ale tak naprawdę przez większość czasu nie wzbudza w nas emocji. Film jest po prostu

denerwujący, sama kreacja głównej bohaterki, która troszczy się bardziej o koty i swoich klientów niż dzieci, ojciec, który jest nieobecny kiedy jego dzieci dorastają. A może po prostu to nie film jest denerwujący, tylko w taki sposób wygląda polskie życie?

zwiastun Matka Teresa od kotów:

(trailer oficjalny)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *