Od czwartku do niedzieli

Od czwartku do niedzieli
4.25 (85%) 4 votes

Premiera: 10 maj 2013

od czwartku do niedzieli opis filmu

Od czwartku do niedzieli – trailer i opis

Produkcja, Gatunek: Chile, Holandia; dramat
Czas Trwania: 1 godz. 36 min.
Dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Reżyseria: Dominga Sotomayor Castillo
Obsada: Santi Ahumada; Emiliano Freifeld; Paola Giannini

tytuł oryginalny De jueves a domingo

Jeśli lubicie historie z melancholią w tle, które zmuszają do przemyśleń i zatrzymania się nad tym co naprawdę wartościowe i ważne w życiu, to musicie obejrzeć ten film.

Akcja filmu toczy się na obszarze Chile. Jego surowy krajobraz, nie bez przyczyny, towarzyszy bohaterom – odzwierciedla bowiem to, co dzieje się w ich życiu i duszy. Historia opowiada o losach rodziny składającej się z dwojga rodziców i dzieci. Wyruszają oni w rodzinną podróż – najprawdopodobniej ostatnią, gdyż jej główni i najważniejsi członkowie, przeżywają pogłębiający się kryzys. Większość czasu, spędzają oni w samochodzie, który staje się niemym świadkiem rodzinnego dramatu. Kłócący się rodzice, obserwowani są przez dwójkę dzieci, które z całych sił starają się ocalić dom rodzinny. Wydaje się to jednak niemożliwe, gdyż więzi rodzinne stały się bardzo osłabione i niewiele brakuje do ich całkowitego zerwania. Jak potoczą się losy tej sympatycznej rodziny? Jakie wartości i emocje zwyciężą? I jak wiele mądrości, kryje się w zwykłych międzyludzkich dialogach? – tego wszystkiego dowiecie się już 10 maja bieżącego roku., gdyż wtedy film „Od czwartku do niedzieli” wkracza na polskie ekrany kin.

Ta chilijska produkcja, to swoiste stadium rozpadu życia rodzinnego i rodzinnej więzi. Historia opowiedziana została bez przesadnego koloryzowania, realnie. Dzięki temu widzowi, łatwiej wczuć się w historię bohaterów i upodobnić swoje życie do opowiadanego w filmie i poszukać własnych rozwiązań.
Sporą zaletą tego obrazu, stanowi jego ścieżka zdjęciowa. Samochód porusza się bowiem po szerokich serpentynach, a umykające krajobrazy bardzo szybko się zmieniają, ukazując tym samym, zmianę w zachowaniu czy uczuciach osób, które biorą udział w wyprawie.

 

Obejrzyj Od czwartku do niedzieli zwiastun:

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *