Sekret jej oczu

Sekret jej oczu 4.67/5 (93.33%) 3 votes

Premiera: 22 października 2010


Tytuł oryginalny: El Secreto de sus ojos

Produkcja, Gatunek: Argentyna, Hiszpania, 2009 /dramat, thriller

Czas Trwania: 127 min

Dystrybucja: Epelpol

Reżyseria: Juan Jose Campanella

Obsada: Ricardo Darin, Soledad Villamil, Guillermo Francella, Pablo Rago, Javier Godino

Opis:

Juan Jose Campanella – reżyser, scenarzysta i montażysta w jednej osobie zaserwował nam doskonały thriller.  Benjamin Esperito (Ricardo Darin) jest agentem argentyńskich służb federalnych. Jego kariera zmierza do kresu – agentowi już nie wiele pracy pozostało do zasłużonej emerytury. Benjamina gryzie jednak sprawa sprzed dwudziestu lat, niewyjaśnione morderstwo i gwałt. Po przejściu na emeryturę zamierza napisać powieść i zawrzeć w niej wydarzenia, które go prześladują.

Ideą napisania powieści na ten temat dzieli się z  Irene (Soledad Villamil), piękną sędziną i byłą koleżanką z pracy, w której od lat się potajemnie kocha. Film za pomocą retrospekcji pokazuje początkowe zaangażowanie Banjamina w nierozwiązaną sprawę. Rozwój wydarzeń prowadzi go w sam środek sądowego piekła. Okazuje się, że nierozwiązana sprawa będzie miała reperkusje w teraźniejszości. Film otrzymał nagrodę Akademii Filmowej za najlepszy film nieanglojęzyczny.


zwiastun Sekret jej oczu:

(trailer oficjalny)

sekret jej oczu zwiatun PL

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>