Spring Breakers (pol. Wiosenne ferie)

Spring Breakers (pol. Wiosenne ferie)
3.75 (75%) 4 votes

 

Premiera: 5 kwiecień 2013

Spring_Breakers

 Spring Breakers trailer i opis filmu:

Produkcja, Gatunek: USA, Komedia, Dramat
Czas Trwania: 1:32 min
Dystrybucja:
Reżyseria: Harmony Korine
Obsada: James Franco, Vanessa Hugens, Selena Gomez, Ashley Benson, Rachel Korine

 

Chociaż film spring breakers pochodzi z 2012 roku to na ekrany naszych kin, trafi dopiero 4 kwietnia co niestety staje się przykrą przypadłością niektórych premier. Jednakże jest na co czekać: błyskotliwe dialogi, w których nie brakuje popukluturowych zwrotów, pomysłowe kreacje samych bohaterów (przerysowani gangsterzy, dziewczyny w bikini z kominiarkami na głowie).

Bohaterkami tej zwariowanej komedii o nieco erotycznym zabarwieniu, są 4 młode dziewczyny, które z plastikową atrapą broni, napadają na przydrożną knajpę. Tym samym wkraczają do świata wiecznych imprez, bezprawia i totalnego zepsucia. Sympatyczny kwartet zwariowanych i bardzo atrakcyjnych dziewczyn, porwie nas w świat seksu i szalonych pomysłów, które miewa „spuszczona ze smyczy” młodzież. Perypetiom uroczych bohaterek, będzie towarzyszyła naprawdę dobra muzyka będąca swoistą komplikacją: przedpotopowego techno, współczesnego house, brudne, garażowych riffów, połamanego dubstep,

przeżywającego swoisty renesans elektropopu. Dodatkowym ciekawym efektem dźwiękowym, który wzbudza w nas niepokój, jest odgłos przeładowywanej broni.

Oglądający Spring Breakers będą mieli też okazję przyjrzeć się z bliska na czym polega i jak funkcjonuje współczesna młodzieżowa popkultura. Przedstawiony przez Korine obraz współczesnej amerykańskiej młodzieży bije po oczach ostrą ironią. Składa się z wyobrażeń młodzieży na temat: seksu, granic moralnych i etycznych. Jest także swoistym wyobrażeniem samego reżysera na temat tego, jak wygląda legendarna apokalipsa współczesnego świata.

Ten film to przede wszystkim nie lada gratka dla wszystkich amatorów pięknego kobiecego ciała, którego tu nie zabraknie niemal od pierwszej sceny, kiedy to widza zaleje ogromna fala damskich biustów i biuścików oraz pośladków, najróżniejszej maści i wielkości. Z pewnością znajdą w nim też coś dla siebie, miłośnicy tematów lekkich, łatwych i przyjemnych.

 

zwiastun Spring Breakers (pol. Wiosenne ferie) 2013:

(trailer oficjalny)

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jedna myśl nt. „Spring Breakers (pol. Wiosenne ferie)”

  1. Rewelacyjny jak dla mnie. Świetna technika robienia ujęć. Doskonała muzyka. Zaskoczyła mnie gra aktorska Disneyek. Ogólnie bardzo na plus dla Korine’a.

    (5/5)1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *