Wyspa Zaginionych – Hierro

Wyspa Zaginionych – Hierro
5 (100%) 1 vote

Premiera: 20 sierpnia 2010


Produkcja.Gatunek: Hiszpania / horror

Czas Trwania: 94 min

Dystrybucja:

Reżyseria: Gabe Ibanez

Obsada: Elena Anaya, Hugo Arbues, Jon Arino

Twórcy Sierocińca i Labiryntu Fauna tym razem raczą nas kolejną zagadką i silną dawką grozy. Maria wraz ze swoim synkiem Diego odpoczywa w rajskiej scenerii małej wysepki, która jest najbardziej wysuniętym na południe punktem europy. Tytułowa wyspa (Hierro), zamiast raju, zgotuje Marii prawdziwy horror. Jej synek znika w tajemniczych okolicznościach i nie udaje się go znaleźć. Maria wyjeżdża tracąc syna. Film przedstawia czas, w którym bohaterka postanawia wrócić na wyspę i dowiedzieć się co było przyczyną tragedii z przeszłości.

Zrobiła to tylko i wyłącznie na prośbę policji, która na miejscu informuje ją, że znaleziono ciało chłopca i proszą o jego identyfikację. Matka jednak nie rozpoznaje w nim swojego dziecka. Obłędnie zaczyna prowadzić własne śledztwo, próbując rozwikłać zagadkę. Film przedstawia nam Wyspy Kanaryjskie (El Hierro jest jedną z wysp archipelagu) w zupełnie odmienny sposób niż bylibyśmy skłonni sądzić. Zamiast raju na ziemi, palm i błękitnych lagun – wyspa staje się zagadką pełną klaustrofobicznych miejsc spowitych nieogarnionym mrokiem.

zwiastun Wyspa Zaginionych (Hierro)

Podobają Ci się hiszpańskie filmy? Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz newsletter:

[wysija_form id=”1″]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

3 myśli nt. „Wyspa Zaginionych – Hierro”

  1. uwielbiam hiszpańskie horrory. Rec mi się najmniej podobał, ale Labirynt to dzieło sztuki – może dlatego, że reżyser to del Torro

    (0/5)0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *