The Doors: Historia nieopowiedziana

The Doors: Historia nieopowiedziana 4.00/5 (80.00%) 3 votes

Premiera: 13 sierpnia 2010


Produkcja.Gatunek: USA / muzyczny, dokumentalny

Czas Trwania: 88 min

Dystrybucja: Best Film

Reżyseria: Tom Dicillo

Obsada: John Densmore, Robby Krieger, Ray Manzarek, Jim Morrison

Film, który wziął swój tytuł (When You’re Strange) z nawiązującego do stylistyki kabaretu przeboju The Doors, „People Are Strange”. Materiał jest filmową relacją i interpretacją czasu, w którym powstało sześć albumów legendarnej grupy.

„Muzyka The Doors to rockowy odpowiednik filmu. Jest w niej wielki dramatyzm, seks, poezja i tajemnica. Ich muzyka przemawia do każdego, kto kiedykolwiek do głębi poczuł, że jest samotny i nie przystaje do innych, innymi słowy do każdego z nas”, mówi autor filmu, Tom DiCillo.  I chyba to najlepiej odzwierciedla charakter filmu, jak również najwspanialszą interpretacją, a właściwie przekazem, który sugeruje nam lider „The Doors”.

W produkcji wziął udział Johny Depp wyrażając swój szacunek i uznanie dla grupy, będąc natchnionym narratorem filmu. Produkcja została uhonorowana nagrodami na festiwalach m. in. w Berlinie i Londynie.

zwiastun The Doors: Historia nieopowiedziana

Zwiastun filmu The Doors historia nieopowiedziana

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.

Comments

  1. On Sierpień 11, 2010 koxu says:

    słuchało się doorsów..

    (0/5)0

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>