Wielki Gatsby 3D

Wielki Gatsby 3D
4.42 (88.33%) 12 votes

 Premiera: 17 maj 2013

 plakat nowego filmu wielki gatsby 2013

 

Produkcja, Gatunek: Australia, USA; Melodramat
Czas Trwania:
Dystrybucja: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o.
Reżyseria: Baz Luhrmann
Obsada: Leonardo DiCaprio; Carey Mulligan; Joel Edgerton
Nic tak nie wzrusza widza, jak motyw nieszczęśliwej miłości, którym posłużył się reżyser tej ciekawej produkcji filmowej. Do kin powinni udać się więc przede wszystkim, wierni fani gatunku filmowego jakim jest melodramat. Przyjrzyjmy się nieco bliżej treści tej produkcji.

Film jest historią opartą na motywach powieści F. Scotta Fitzgeralda o tym samym tytule. Reżyser zaprasza nas do Nowego Jorku lat 20 ubiegłego wieku. Są to czasy prohibicji i gangsterskich wybryków oraz porachunków. Na ich tle, rozgrywa się prawdziwe, nieco uwspółcześnione „love story”, w którym biorą udział – miejscowy milioner i jego była dawna miłość. Głównych bohaterów czyli tytułowego Gatsby’ego oraz kobietę z wyższych sfer o imieniu Daisy – łączył kiedyś płomienny romans. Kochankowie rozstali się jednak z powodu różniącego ich pochodzenia. Gatsby opuścił Nowy Jork w poszukiwaniu bogactwa.

Daisy zaś, nie traciła czasu na oczekiwanie i wyszła za mąż za bogatego młodego maklera giełdowego Tobiego Magurie. Niestety dziewczyna wcale nie czuje się szczęśliwa w swoim małżeństwie. Jest to spowodowane „kochliwą” naturą jej męża. Po latach, dochodzi do spotkania tych dwojga. Widz jest świadkiem, jak byli kochankowie usiłują za wszelką cenę wzbudzić, wygasłe już dawno uczucie.
Ciekawym zabiegiem, jaki zastosował tu reżyser, jest opowiedzenie tej miłosnej historii, z perspektywy naocznego świadka. Jest nim młody, niedoszły pisarz – Nick Carraway. To dzięki niemu poznajemy „od środka” świat „doskonałej” arystokracji i brutalne prawa ówczesnej rzeczywistości.

Do obejrzenia filmu, powinna skłonić nas nie tylko ciekawość, jak skończy się ta barwna historia. Otóż sporym atutem tej produkcji jest jej obsada, wśród której znajduje się między innymi – znany już z podobnej „tragicznej” roli – Leonardo Di Caprio. Warto obejrzeć, jak zmienił się ten młodzieniec od czasów słynnego „Titanica”. Co ciekawsze, film został nakręcony w technologii 3D. My już rezerwujemy bilety, a Wy?

 

Obejrzyj zwiastun Wielki Gatsby 3D:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

3 myśli nt. „Wielki Gatsby 3D”

  1. DiCaprio ma tutaj tragiczną rolę? nie wydaje mi się. Film raczej jest wart obejrzenia, szczególnie jeśli ktoś widział poprzedni i przypadł mu do gustu

    (0/5)0

  2. Wielki Gatsby śpiewa wielkiego gatsby’ego. Trailer obejrzałam i mam mieszane uczucia. Wole zwykle coś w pierwszej wersji. Choć zwiastun przedstawia Leo dość ciekawie, ale klimat jest jakby nie ten…

    No i obsada poza Leo to dla mnie zupełnie nieznane nazwiska.

    (5/5)1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *