Pacific Rim

Pacific Rim
4.75 (95%) 8 votes

Premiera: 12 lipiec 2013

pacific rim trailer i opis filmu

Pacific Rim – zwiastun i opis filmu

Produkcja, Gatunek: USA; Akcja, Sci-Fi
Czas Trwania: 2:21min
Dystrybucja: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o.
Reżyseria: Guillermo del Toro
Obsada: Charlie Hunnam, Idris Elba, Charlie Day

Jeśli myśleliście – jak bohaterzy tego fascynującego obrazu – że obcy zamieszkują kosmos i to właśnie stamtąd przybędą, by zniszczyć naszą planetę, to jesteście w ogromnym błędzie… Prawdziwe zagrożenie nie z tej ziemi, zamieszkuje… głębie oceanu… a Pacific Rim to doskonała ilustracja tego, jak może wyglądać zderzenie wyobrażenia z rzeczywistością…

Oto stajemy się świadkami – pozornie nieuniknionej – apokalipsy, którą zgotowały nam morskie stwory – monstra (Kaiju), które przeniknęły na ziemię przez znajdujący się w głębiach oceanu portal. Potwory zaczynają siać spustoszenie na ziemi. Giną ludzie a po potężnych budynkach i samochodach zostaje jedynie pył. Ludzie wypowiadają jednak zdecydowaną wojnę morskim monstrum. Aby wygrać tę walkę, do istnienia zostają powołane olbrzymie roboty (Jaegery), sterowane przez dwóch pilotów, których umysły połączone są siecią neuronalną. Niestety nawet tak doskonałe urządzenia,

napędzane po części elektroniką, po części siłą umysłu ludzkiego, nie są w stanie pokonać groźnych oceanicznych potworów. Kiedy porażka wydaje się być nieunikniona, wówczas do dzieła przystępuje dwójka niezwykłych na swój sposób bohaterów i to w ich ręce zostaje oddana przyszłość zagrożonej ludzkości. Były pilot i niesprawdzona praktykantka oraz legendarny i pozornie przestarzały model Jaegera – to nie może się udać… ale czy na pewno? W końcu to ostatnia możliwa deska ratunku dla całego gatunku ludzkiego… Jaki będzie finał tej nierównej walki i co stanie się z niebezpiecznym portalem? – tego dowiemy się z kin 12 lipca b.r..

W wielu momentach obraz przypomina typowy film katastroficzny, co nadaje mu swoistego „smaczku”. Wywołująca gęsią skórkę muzyka oraz spektakularne popisy ogromnych robotów i krwawych pojedynków na śmierć i życie, powodują, że trudno będzie oderwać się od kinowego fotela. Film został przygotowany również w wersji 3d.

pacific rim plakat 2

opcjonalny plakat filmu pacific rim

 

Obejrzyj Pacific Rim trailer:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jedna myśl nt. „Pacific Rim”

  1. Wyglada to kosmicznie. Bwde czekala na ten film. Del toro uzeka oryginalnoscia i fantastycznym klimatem. Pacific rim ma opinie filmu przelomowego w jego karierze.

    (4/5)1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *