Intruz (the host)

Intruz (the host)
4.7 (94%) 10 votes

 

Premiera: 5 kwiecień 2013

Intruz

 

Produkcja, Gatunek: USA, Thriller, Sci-Fi
Czas Trwania: 2:05 min
Dystrybucja: Monolith Films
Reżyseria: Andrew Niccol
Obsada: Saoirse Ronan, Jake Abel, Max Irons, William Hurt

To kolejna produkcja oparta na powieści słynnej autorki naszych czasów Stephenie Meyer (saga Zmierzch). Akcja filmu Intruz toczy się w przyszłości. Na Ziemi pojawił się niewidzialny wróg, który podporządkował sobie ludzi, umieszczając w ich ciałach Dusze, które – mimo, że łagodne, spokojne i dobre – są pozbawione ludzkich odruchów i uczuć. Ludzkie ciała są jedynie ich żywicielami. Jednakże obcy, nie zdołali zawładnąć wszystkim. Spod ich kontroli wyrwała się grupka tzw. wolnych istot. Nie są oni bezpieczni, gdyż ich śladami podążają bezlitośni „Łowcy”. Jedną z członkiń grupy uciekinierów jest 21-letnia sierota Melanie. Zostaje ona schwytana i ma posłużyć za nacyznie na duszę obcego – jako tutułowy the host. W jej ciele umieszczają Wagabundę – wyjątkową i bardzo doświadczoną duszę, gdyż zamieszkiwała ona już na siedmiu planetach i zyła około 1000 ziemskich lat. Jej zadaniem jest jednak, nie tylko zdominować swojego żywiciela i odebrać mu jego świadomość ale

również poznać prawdziwe oblicze Melanie a tym samym dotrzeć do pozostałej grupy ukrywających się buntowników czyli wolnych istot. Jednakże okazuje się, że Melanie jest wyjątkowo silną osobowością, dlatego też toczy ona nieustanną walkę z uwięzioną w jej ciele Duszą. W efekcie Wagabunda, wkracza w sferę intymnych wspomnień Melanie i nie potrafi się od nich wyzwolić. Wagabunda zaczyna … odczuwać to co, w rzeczywistości czuje Melanie. W ukryciu przed „Łowcami” Wagabunda i Melanie, zawierają swoisty pakt i wyruszają w poszukiwaniu mężczyzny, który jest głównym bohaterem wspomnień Melanie.
Jak potoczą się losy nieustępliwej Melanie? Czy zdoła ona odnaleźć swoją prawdziwą miłość – Jarema? I jaki będzie ostateczny finał „tajnego porozumienia” z Wagabundą? – na te pytania, znajdziecie odpowiedź już 5 kwietnia b.r.

Zapraszamy do kin, przede wszystkim fanów twórczości Meyer oraz wszystkich, którzy lubują się w historiach nie z tej ziemi. Film trwa ponad 2 godziny i nie brakuje w nim zarówno fragmentów charakterystycznych dla kina akcji, jak i elementów typowych dla filmowego romansu.

zwiastun Intruz 2013 (oryg. The Host):

(trailer oficjalny w polskiej wersji językowej)

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

3 myśli nt. „Intruz (the host)”

  1. Film bardzo dobrze oddaje książkę – to trzeba przyznać. Niestety książka Stephenie Meyer mi się nie podobała, więc film też średnio przypadł mi do gustu. Za to zachwycona filmem była moja dziewczyna.

    (0/5)0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *