Olimp w ogniu

Olimp w ogniu
4.58 (91.67%) 12 votes

Premiera: 26 kwiecień 2013

olimp_w_ogniu

Produkcja, Gatunek: USA; Thriller, Akcja
Czas Trwania: 2:30 min
Dystrybucja:
Reżyseria: Antonie Fuqua
Obsada: Gerard Butler, Aaron Eckhart, Morgan Freeman, Mellisa Leo

 

Olimp w Ogniu to film, który spodoba się każdemu miłośnikowi historii, w które uwikłani są agenci i gwarantuje on przeszło 2 i pół godziny, naprawdę mocnego kina akcji.
Bohaterem filmu jest były agent Secret Service – Mike Banning. Do jego obowiązków należało niegdyś zapewnienie bezpieczeństwa prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Niestety w trakcie pełnionych obowiązków w wyniku niedopatrzenia, dochodzi do wypadku. Bohater zostaje natychmiast pozbawiony posady i rozpoczyna pracę jako… ochroniarz hipermarketu. W międzyczasie prezydent USA, podejmuje decyzję o odwołaniu inwazji zbrojnej na Koreę Północną. Tym samym naraża się na niezadowolenie ekstremisty Kanga, który przy pomocy doskonale przygotowanych i uzbrojonych w super-nowoczesną niezawodną broń terrorystów, atakuje Biały Dom. Bierze też w niewolę głowę państwa oraz jego najbliższych pracowników. Napastnicy, skutecznie unieszkodliwiają też cały tamtejszy system obrony. Zaalarmowany o problemie Pentagon, rozpoczyna walkę o uwolnienie prezydenta i jego współpracowników. Niestety wszelkie próby pokonania grupy

terrorystycznej, spełzają na niczym. Wówczas zapada decyzja o włączeniu do akcji Banninga, słynącego z samych spektakularnych i skutecznych akcji. Poza tym Banning to jedyny agent, który doskonale zna wszystkie zakamarki Białego Domu, co znacznie zwiększa szanse na powodzenie przeprowadzenia akcji odbicia zakładników. Były agent okazuje się być jedyną deską ratunku. Spoczywa na nim odpowiedzialność za życie grupki ludzi. Jego działanie może też zapobiec aferze o międzynarodowym charakterze a także przywrócić sobie utracone dobre imię. Jeśli chcecie dowiedzieć się, czy były agent tym razem nie popełni już żadnego błędu i jak poradzi sobie z tak trudnym wyzwaniem, odwiedźcie kino 26 kwietnia b.r..

Film pełen jest unikalnych ujęć z wnętrza samego Białego Domu. Nie brakuje w nim również spektakularnych zdjęć, przeprowadzanych akcji zbrojnych. Liczne efekty specjalne, uatrakcyjniają tą produkcję w znaczący sposób.

 

Obejrzyj oficjalny, polski trailer Olimp w ogniu 2013 (Olympus Has Fallen):

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *