Układ zamknięty

Układ zamknięty
4.85 (97%) 60 votes

 

Premiera: 5 kwiecień 2013

Uklad_zamkniety

 

Produkcja, Gatunek: Polska, Thiller
Czas Trwania: 1:40min
Dystrybucja: Kino Świat
Reżyseria: Ryszard Bugajski
Obsada: Janusz Gajos, Kazimierz Kaczor, Wojciech Żołądkowicz, Robert Olech, Przemysław Sadowski, Magdalena Kumorek

Nic tak nie zaciekawia widza, jak film oparty na faktach. Tym bardziej, jeśli dotyczy on polskiej rzeczywistości. Taka właśnie jest ta polska produkcja (thriller), która wyszła spod pióra Ryszarda Bugajskiego – twórcy „Przesłuchania”. Fabuła filmu koncentruje się na perypetiach trzech biznesmenów, którzy zostają oskarżeni o coś, czego się nie dopuścili.
Główni bohaterowie – trzej właściciele świetnie prosperującej i dobrze zapowiadającej się spółki – zostają postawienie w stan oskarżenia. Biznesmenów oskarża się o działalność w zorganizowanej grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy. Na ekranie obserwujemy, ich nieporadne zmagania ze skorumpowaną władzą, na czele której stoją, będący zresztą ze sobą w zmowie:

Prokurator Generalny oraz naczelnik Urzędu Skarbowego.
„Układ zamknięty” to swoiste studium upadku najwyższej władzy, której nagle głównym priorytetem stają się: korupcja i chęć osiągnięcia zysku nawet za cenę zniszczenia zwykłego szarego człowieka.
Jak w tym przypadku rzeczywiście potoczą się losy bohaterów i czy tym razem prawda zatriumfuje? – odpowiedzi na to pytanie poszukajcie 5 kwietnia b.r.

Inspiracją do powstania filmu, stała się autentyczna historia biznesmenów, którym odebrano coś więcej niż dobytek całego życia. Wspólnicy, stracili też dobre imię i wolność czyli wartości bezcenne i praktycznie nie do odzyskania.

Na uwagę zasługuje świetna obsada, wśród której spotkamy takie wybitne osobistości jak: Janusz Gajos i Kazimierz Kaczor oraz znanych bardziej z serialowych produkcji, aktorów młodszego pokolenia jak chociażby: Magdalena Kumorek czy Przemysław Sadowski.

Film polecamy głównie osobom, które lubią oglądać „historie z życia wzięte”. Produkcja, powinna też zainteresować amatorów thrillerów psychologicznych.

 

zwiastun Układ Zamknięty 2013:

(trailer oficjalny)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *